نکات ابتدایی در نقاشی ساختمان

نکات ابتدایی در نقاشی ساختمان

نقاشی نوعی پوشش برای دیوارها ، سقف ، درب و پنجره های ساختمان می باشد . این نوع پوشش نسبت به سایر پوشش ها مقرون به صرفه تر است . نقاشی ساختمان یکی از مراحل پایانی کار می باشد بنابراین کیفیت و تناسب رنگ ها با هر فضا می تواند تاثیر بسزایی در جلوه و زیبایی کل ساختمان داشته باشد .

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که با ورود به یک خانه و یا ساختمان اداری, حس خوب و انرژی مثبتی از دکوراسیون و چیدمان آن مکان به شما القا شود.این تاثیر میتواند از سوی سبک چیدمان تا طیف رنگی استفاده شده در دکوراسیون و یا رنگ دیوارها باشد.

نکات ابتدایی در نقاشی ساختمان

اگر تصمیم به نقاشی ساختمان خود گرفته اید به این 13 نکته توجه کنید :

1. در ابتدا و اولین گام برای نقاشی ساختمان باید نوع رنگ مناسب با فضا انتخاب شود . رنگ ها بر دو نوع قابل شستشو و غیر قابل شستشو تقسیم می شوند : رنگ های پلاستیک و رنگ های روغنی .

2. رنگ های پلاستیک قابل شستشو نیستند . این نوع از رنگها بدون بو بوده و اصولا برای پوشش دهی سقف های فضاهایی مانند اتاق ها ، پذیرایی مناسب می باشند . این رنگها می توانند ارتفاع سقف را نیز بلندتر نشان دهند .

3. رنگ های پلاستیک نقص ها را بهتر پوشش می دهند .

4. رنگ های پلاستیک بر پایه آب می باشند به عبارت دیگر حلال آنها آب است . و سریع خشک می شوند. و با آب هم پاک می شوند.

5. رنگ های روغنی قابل شستشو بوده و حلال آن تینر می باشد .

6. رنگ های روغنی دارای دو نوع مات و براق هستند و برای کیفیت مناسب بهتر است که این دو نوع رنگ با هم مخلوط گردند تا معایبی که هر کدام به تنهایی دارای آن هستند تا حدود زیادی بر طرف گردد .

7. برای فضاهایی مانند سرویس های بهداشتی و آشپزخانه باید از رنگ های قابل شستشو استفاده کرد .

8. رنگ های آکریلیک نوعی از رنگ ها می باشند که بر پایه آب بوده و بدون بو هستند و با آب پاک نمی شوند. این رنگ ها از طیف وسیعی برخوردار هستند.

9. برای انتخاب طیف رنگی باید دقت کرد تا متناسب با فضا و روحیه افراد باشد .زیرا رنگ این قابلیت را دارد که فضا را کوچکتر ، بزرگتر ، دلباز تر ، دلگیر و……. جلوه دهد. اگر با مطالعه و دقت رنگ مناسب انتخاب شود ، می توان فضای کسل کننده و بی روح را به فضایی گرم و زیبا تبدیل کرد .

10. زیر سازی رنگ یکی از مراحل مهم است . قبل از کار رنگ آمیزی باید تمام مشکلات سطوح از قبیل ترک خوردگی ، رطوبت و…. را بر طرف کرد . سطح را باید با کمک بتونه پوشش داد و با سنباده کاملا صاف کرد و از هرگونه غبار پاک نمود.

11. اصولا نقاشی ساختمان از سقف آغاز می گردد.

12. به میزان لازم رنگ را آماده کرده و در ظرف درب بسته نگهداری کرد.

13. قبل از اقدام به رنگ آمیزی ، لوازمی مانند : دستگیره های درب ، پریزها و کلیدهای برق ، … را باز کرد و به طور مجزا هر کدام را تا پایان نقاشی ساختمان نگهداری کرده و پس از اتمام کار آنها را نصب کرد .

خدمات ساختمانی پارسیان آماده انجام کلیه کارهای شما در زمینه بنایی، کچ کاری ساختمان،سیمان کاری ساختمان،سرامیک کاری،کاشی کاری و … توسط استادکاران ماهر میباشد.

کلمات کلیدی سئو سایت : نکات ابتدایی در نقاشی ساختمان,نقاشی ساختمان,نقاشی,رنگ کاری,رنگ ساختمان