4 روش تمیز کردن سرویس بهداشتی

4 روش تمیز کردن سرویس بهداشتی

نظافت سرویس بهداشتی از کارهایی در منزل است که باید دائم انجام شود و رسیدگی به آن اهمیت ویژه ای دارد. سرویس بهداشتی با توجه به این که بسیار آلوده است، نظافت آن هم به مراتب از جاهای دیگر منزل سخت تر است.

ما در این مطلب روش هایی را درباره نظافت سرویس بهداشتی برایتان بازگو میکنیم، تا کار نظافت سرویس بهداشتی برای شما اسان تر گردد.

4 روش تمیز کردن سرویس بهداشتی

برای نظافت سرویس بهداشتی اول از همه با توجه به جنس کف، دیوارها، دستشویی، وان و… مواد شوینده و لوازم مناسب را انتخاب کنید؛ به عنوان مثال دستشویی و وان حمام از جنس فایبرگلاس، لعابی یا چینی ساخته شده است و روش نظافت هر کدام با دیگری فرق دارد.

گاهی هم ممکن است در اثر استفاده از لوازم نامناسب ، روی سطح دستشویی یا وان حمام خراش ایجاد شود که به همین دلیل برای تمیز کردن آنها باید دقت کنید و فقط از مواد و وسایل مناسبی استفاده نمایید که هیچ خراشی ایجاد نمی کند. چون خراش ها نه تنها ظاهر نامناسبی ایجاد می کند، بلکه به محلی برای تجمع میکروب ها هم تبدیل می شود.

1. نظافت سرویس بهداشتی با سرکه و الکل

برای نظافت سرویس بهداشتی شما می بایست نصف پیمانه سرکه را با یک پیمانه الکل ترکیب و در نهایت به آن یک چهارم پیمانه آب اضافه کنید و مخلوط کنید.

حال این ترکیب را با چهار قسمت آب ولرم اضافه کنید و در نواحی که آلودگی و جرم وجود دارد بپاشید. ۱۵ دقیقه زمان دهید، و در نهایت با آب و وسیله تمیز کننده تمامی جرم ها را بشویید و از بین ببرید. مطمئنا از قدرت این محلول شگفت زده خواهید شد.

2. تمیز کردن سرامیک ها با سفیدکننده و پنبه

برای تمیز کردن سرامیک و شیارهای بین آن ها شما می توانید از سفید کننده ها و مقداری پنبه یا موارد مشابه کمک بگیرید. این پنبه ها را به صورت گلوله های بزرگ درآورده و در سفید کننده بزنید وسپس بر روی آن ها بکشید.

3. تمیز کردن قطعات فلزی با لیمو ترش و نمک

برای تمیز کردن شیر آلات و مواد فلزی در سرویس های بهداشتی و برق انداختنشان کار سختی پیش رو نخواهید داشت. برای این کار به لیمو و نمک احتیاج دارید. یک لیمو ترش را نصف کرده و در مقداری نمک بزنید و سپس این لیموی آغشته به نمک را بر روی شیر آلات و مواد مشابه چندین بار بکشید.

اسید موجود در لیمو به کمک نمک به خوبی تمامی جرم ها و آلودگی های سطح فلزات را از بین برده و آن ها را برق می اندازد. از تمیز شدن و براقی این قطعات متعجب خواهید شد.

4. نظافت سرویس بهداشتی با دهان شویه ها

یک دهان شوی استاندارد و یا حتی خمیر دندان می تواند در نقش یک ضد عفونی کننده بسیار قوی برای سرویس های بهداشتی به کار بیاید. دهان شوی و یا حتی خمیر دندان خود را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس این مایه یا خمیر را بر روی محل های آلوده برای مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و با یک فرچه مناسب تمامی آلودگی و جرم ها را از بین ببرید.
در صورتی که برای نظافت سرویس بهداشتی، منزل و یا شرکت نیاز به نظافتچی دارید با مجموعه خدمات ساختمانی پارسیان تماس بگیرید.

کلملت کلیدی سئو سایت : 4 روش تمیز کردن سرویس بهداشتی,سرویس بهداشتی,تمیز کردن سرویس,تمیز کردن