تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب = تشخیص ترکیدگی لوله ها و نشت یابی لوله ها یکی از مشکلات اساسی افرادی است که در مجتمع ها، ساختمان ها، برج های مسکونی و منازل شخصی زندگی می کنند.

تشخیص ترکیدگی لوله بادستگاه یا نشت یابی لوله با دستگاه یکی از خدمات شرکت خدمات ساختمانی پارسیان می باشد که این روزها بسیار رواج پیدا کرده و دلیل آن این است که در گذشته با سعی و خطا محل ترکیدگی لوله کشف می شد و خرابی و خسارات زیادی به بار می آمد که قابل تحمل نبود.

ترکیدگی لوله در سیستم اصلی چه در زمان کوتاه یا زمان طولانی باعث اسیب زدن لوله میشود، بسیار خطرناک و خرابی به بار می آورد، چون قطع اتصال آب محیط اطراف را در بر دارد.

بهترین امتیاز استفاده از دستگاه نشت یاب است، در این مورد بدون نیاز به تخریب کردن در کوتاهترین زمان میتوان از ترکیدگی با خبر شد و از هزینه سنگین خرابی جلوگیری کرد، این دستگاه با گیرنده های قوی و حساسی که دارد کوچکترین امواج مربوط به نشت لوله را تشخیص میدهد.

اما امروزه با دستگاه های مجهز به دوربین و سنسورهای فوق حساس به سرعت محل دقیق نشت مشخص و اقدام به رفع آن می نمایند.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

دستگاه نشت یابی لوله آب عمدتا در ایران به صورت صوتی یافت می شوند، به این صورت که با امواج صوتی سعی در تشخیص محل ترکیدگی لوله آب می کنند.

همانطور که می دانید حرکت آب باعث ایجاد امواج صوتی می شود وقتی که لوله ای دچار ترکیدگی شود، آب با شدت از لوله خارج می شود، مهم نیست که مقدار آب خارج شده از لوله چقدر باشد، ممکن است سوراخی بسیار بسیار ریز در لوله ایجاد شده باشد و میزان آبی که از لوله نشت می کند بسیار کم باشد.

اندازه سوراخ و مقدار ترکیدگی لوله مهم نیست، مهم این است که آب با شدت از لوله خارج شود ( و نه قطره قطره) این شدت باعث ایچاد صوت می شود که با گوش انسان قابل شنیدن نیست، دستگاه تشخیص نشت و ترکیدگی لوله به این صورت کار می کند که محل صوت را از روی شدت کم یا زیاد شدن آن پیدا می کند، وقتی نم و رطوبت ایجاد شده در ساختمان حاصل است نشت قطره قطره آب باشد باید به تجربه کارشناسان تکیه کنید.زیرا راهکار دیگری برای یافتن محل ترکیدگی لوله آب وجود ندارد.

تشخیص ترکیدگی و نشت یابی لوله آب با دستگاه تا چه عمقی امکان پذیر است؟

عمقی که دستگاه ها صوتی تشخیص می دهند تا حدود 40 سانتی متر است، بنابراین نباید انتظار تشخیص ترکیدگی لوله در اعماق بیشتر از 40 سانتی متر را از این دستگاه ها داشت.

مگر اینکه میزان نشت لوله بسیار قابل توجه باشد و صوتی که ایجاد می کند از اعماق با دستگاه قابل تشخیص باشد،دبنابراین این دستگاه ها برای یافتن محل نشت در ساختمان ها قابل استفاده است و برای نشت های صنعتی و… روش های دیگری وجود دارد.

دقت تشخیص ترکیدگی لوله آب

این دستگاه ها یا محلی را پیدا نمی کنند یا اگر محل را پیدا کنند با دقت کمتر از 10 سانتی متر ، نقطه سوراخ شده لوله را تشخیص می دهند.

بنابراین اگر مصالح استفاده شده در ساختمان شما گران قیمت است بهتر است قبل از تخریب ساختمان ، محل نقطه ای نشت لوله آب را با دستگاه یافته و سپس اقدام به تخریب همان نقطه کنید.

متخصصان شرکت خدمات پارسیان آماده اند تا دراسرع وقت پس از تماس شما جهت تشخیص ترکیدگی لوله در اقصی نقاط تهران حضور یافته و نسبت به تشخیص محل دقیق ترکیدگی و نشتی لوله با دستگاه و بدون تخریب، رفع نم و رطوبت ناشی از ترکیدگی لوله ها، نم باران، رفع بوی بد فاضلاب، رفع گرفتگی لوله با دستگاه (لوله بازکنی) و غیره اقدام نمایند.

تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نم حمام و چکه

در خصوص ترکیدگی لوله ها، بیشترین سوالی که برای مردم پیش میاد اینه که چرا لوله های پلاستیک و ساختمان های نوساز دچار ترکیدگی لوله آب میشن؟ پاسخ سوال اینه که بیشتر افرادی که کار لوله کشی می کنن دانش فنی مناسبی در مورد نقاط ضعف و قدرت لوله های پلاستیکی ندارن، در زیر نقاط ضعف هر کدوم از لوله هارو توضیح میدیم:

لوله آب گالوانیزه یا آهنی

بزرگترین ایراد این لوله ها پوسیده شدن و فرسوده شدنشون است که امروزه جای خودشون رو به لوله های نسل جدید (پلاستیک پنج لایه) دادن، البته در خیلی از ساختمون های بالای ۱۰سال هم این لوله ها به کار رفتن.

لوله آب پلاستیک

لوله های پلاستیک فایده هایی مثل راحت بودن حمل و نقل و نصب آسان دارن و در مقابل معایبی مثل انبساط طولی زیاد (جریان آب گرم باعث افزایش سایز طولی میشه) و در سیستم های گرمایشی نفوذ اکسیژن که باعث فرسودگی و نهایتا منجر به ترکیدگی لوله میشه دارن.

لوله آب پلیکا

هر ساختمونی با گذشت زمان دچار نشست میشه و اگه لوله های پلیکا بکار رفته از جنس مرغوب نباشه بر اثر این نشست ها دچار شکستگی میشه.

لوله آب پنج لایه

لوله های پنج لایه، بهترین لوله های بازار بحساب میان و چون از پنج لایه تشکل شدن مقاومت و دام بیشتری دارن، اما باید بدونیم کسی که با این لوله کار می کنه حتما باید دوره های آموزشی رو دیده باشه و در این کار تخصص داشته باشه.

سایر علت های ترکیدگی لوله آب

– ممکنه لوله کش، در محل اتصالات، اشتباه آب بندی کرده باشه و یا اصلا آب بندی نکرده باشه!
– خراب شدن اجزای داخلی شیرآلات مانند آب بند، نشیمنگاه، واشرهای آب بندی و…
ترکیدگی لوله به علت عدم عایق کاری مناسب در فصل سرما و فشار زیاد سیال (مایع) درون لوله
– انقباض و انبساط لوله های فلزی آب گرم؛ مخصوصا در اتصالات لوله شوفاژ که باعث شل شدن اتصالات میشه
– افزایش ناگهانی فشار آب در لوله ها مخصوصا هنگام شب که مصرف شهری آب کم شده و فشار عمومی لوله آب زیاد میشه

چه زمانی احتمال ترکیدگی لوله آب وجود داره؟

– مبلغ قبض آب بیشتر از ماه های قبل باشه
– فشار آب دچار افت ناگهانی بشه
– شنیده شدن صدای چکه آب در هنگام سکوت یا صدا غیر معمول
– نم زدگی و طبله کردن کچ اتاق یا سقف

تشخیص ترکیدگی لوله آب

اول از همه باید به کنتور آب نگاه کنیم و برای این کار باید مطمئن بشیم تمام شیرها و وسیله هایی که آب مصرف می کنن بسته باشن، اگه کنتور در حال شماره انداختن باشه نشون میده لوله های زمینی یا بقیه تجهیزاتی که دیده نمیشن نشتی دارن.

البته این رو هم بگیم که کنتور فقط وجود نشتی های بزرگ رو به ما نشون میده. بعضی وقتا هم می تونیم با نگاه کردن به محفظه ای که کنتور درون اون قرار داره به وجود نشتی پی ببریم بطوری که اگر خاک اطراف کنتور همیشه نمناک باشه نشون دهنده وجود ترکیدگی در لوله های بین کنتور و ساختمونه.

معمولا ترکیدگی لوله آب در داخل توالت و حمام با چشم قابل دیدن نیست و برای تشخیص ترکیدگی لوله آبی که در زیر زمین یا داخل دیوار کار شده است میتونیم از دستگاه های مدرن تشخیص که امروزه رواج پیدا کرده کمک بگیریم اما باز هم بررسی دستگاه های کنترل حرارت مرکزی (چیلر یا موتورخونه) به عهده تکنسین فنی در این زمینه هست.

پیشگیری از یخ زدگی و ترکیدگی لوله آب

– لوله های آب و کنتور که در مجاورت سرما قرار دارن رو باید بوسیله پشم شیشه عایق بندی کنیم. (نکته ی مهم: در دمای زیر ۱۰ درجه سانتیگراد هیچ عایقی غیر از پشم شیشه نمیتونه از یخ زدگی جلوگیری کنه)

– بازگذاشتن یکی از شیرهای آب داخل ساختمان به اندازه ی خیلی کم با این کار جریان مداوم آب از یخ زدن لوله ها جلوگیری می کنه.
– اگه کنتور و لوله های آب دچار یخ زدگی شد، برای رفع مشکلتون از ریختن آب جوش روی قسمت های یخ زده و حرارت مستقیم استفاده نکنین، چون احتمال ترکیدگی لوله بیشتر میشه.
– برای رفع مشکل یخ زدگی توصیه میشه با صبر و حوصله از حرارت غیر مستقیم، سشوار و آب ولرم استفاده کنین.

توصیه های شرکت آب و فاضلاب (آبفا)

– حداقل هر ماه یک بار شیر فلکه آب نصب شده در حوضچه کنتور را باز و بسته کنین تا در مواقع اضطراری مثل (ترکیدگی لوله آب داخل منزل یا آبریزی از شیرهای آب) به راحتی قابل استفاده باشه.
– در صورت مشاهده آبریزی از شیر آلات، اتصالات و کنتور موجود در درون حوضچه، مراتب را به سامانه تلفن ۱۲۲ اطلاع رسانی کنید.
– با شروع فصل سرما، کنتور و لوله ها رو برای جلوگیری از ترکیدگی و یخ زدگی عایق بندی کنین. برای این کار می تونین از فوم یا گونی استفاده کنین. عایق بندی لوله های عبوری از داخل دیوارهای در معرض سرما هم میتونه از ترکیدگی و یخ زدگی اون جلوگیری کنه.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب و بدون تخریب

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب و بدون تخریب امروزه یکی از خواسته های اصلی مالکان منازل می باشد، زیرا استفاده از روش های سنتی مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار و همچنین تخریب قسمت هایی از بنا است که نمی تواند راهکار مناسبی باشد.

تشخیص ترکیدگی لولها و نشت یابی لوله ها یکی از مشکلات اساسی افرادی است که در مجتمع ها، ساختمان ها، برج های مسکونی و منازل شخصی زندگی می کنند.

احتمالاً تا به حال خود یا یکی از اقوام و دوستانتان به مشکل جدی ترکیدگی لوله ها برخورد کرده اید، نشتی لوله ها یکی از رایج ترین مشکلات تاسیساتی می باشد، که اگر توسط افراد بی تجربه و بدون امکانات تشخیصی اقدام به برطرف کردن نشتی شود امکان وارد آمدن آسیب بیشتر به بنا و تاسیسات وجود دارد از همین رو مراجعه به متخصصان، افراد آموزش دیده و با تجربه در این موارد بسیار حائز اهمیت است.

بارها مشاهده شده است افراد با مراجعه به تعمیرکاران غیرمتخصص ساعت ها وقت خود را تلف کرده اند و هیچ نتیجه ای از آن تعمیرکار نگرفته اند و چه بسا تعمیرکاران مبتدی و غیرمتخصص از ابزار و تجهیزات ابتدایی استفاده می کنند .

که نه تنها قادر به تشخیص محل دقیق نشتی نیستند بلکه ممکن است به بنا خساراتی را نیز وارد نمایند. جهت برطرف کردن نشتی ابتدا باید با دستگاه های مخصوص نظیر مادون قرمز و دستگاه های حرارتی محل دقیق نشتی را شناسایی کرد تا بتوان در سریع ترین زمان و با حداقل تخریب نشتی را برطرف کرد.

 در روش های سنتی افراد می بایست برای تشخیص ترکیدگی و تعیین محل دقیق آن زمان و هزینه زیادی صرف می کردند و معمولاً چندین نقطه از بنا را تخریب می کردند تا محل شکستگی را شناسایی کنند.

 ولی اکنون می توانید با استفاده از تجارب و تخصص کارشناسان رسا تاسیسات در کم ترین زمان و بدون تخریب و وارد آمدن خسارت به بنا محل دقیق ترکیدگی یا نشتی لوله را شناسایی کنید و نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

متخصصان ما آماده هستند تا در سریع ترین زمان ممکن بعد از تماس شما در محل مورد نظر حاضر شده و نسبت به تشخیص ترکیدگی و نشت یابی لوله با دستگاه های پیشرفته الکترونیکی و مادون قرمز و رفع آن اقدام نمایند.

روش کار دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله (نشت یاب لوله) :

انواع مختلفی از این دستگاه وجود دارد، از انواع دستگاه های حرارتی گرفته تا مدل هایی که بر اساس امواج کار می کنند.

– دستگاه های حرارتی :

این نوع دستگاه که نوعی حرارت سنج محیطی می باشد با دارا بودن فیلترهای حرارتی مختلف امکان تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله های آب، لوله های موتورخانه، لوله های پکیج و… را حتی از پشت دیوار و سطوح مختلف ممکن می سازد.

– دستگاه های مادون قرمز :

اینو نوع از دستگاه ها برای تشخیص ترکیدگی لوله (نشت یابی لوله) در اعماق زمین بسیار مناسب هستند، روش کار این دستگاه ها بدین گونه است که دارای یه فرستنده و گیرنده ی امواج هستند که درون یک محفظه تعبیه شده اند.

این دستگاه با ارسال امواج و دریافت بازخورد آن ها از لوله ها محل دقیق نشتی و ترکیدگی لوله را بدون کوچک ترین تخریب شناسایی می کند.

تشخیص ترکیدگی لوله و مزایای آن :

استفاده از دستگاه های تشخیص ترکیدگی لولـه مزایای بسیاری دارد که مهم ترین آن عدم تخریب بنا جهت تشخیص محل ترکیدگی می باشد که خود مشکلات عدیده دیگری را نیز در پی خواهد داشت.

از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه ها صرف زمان بسیار اندک در مقایسه با روش های سنتی جهت تشخیص محل نشتی و ترکیدگی می باشد، دیگر مزایای این روش صرف هزینه کمتر و جلوگیری از نم و رطوبت ساختمان می باشد.

متخصصان شرکت خدمات پارسیان آماده اند تا دراسرع وقت پس از تماس شما جهت تشخیص ترکیدگی لولـه در اقصی نقاط تهران حضور یافته و نسبت به تشخیص محل دقیق ترکیدگی و نشتی لوله با دستگاه و بدون تخریب، رفع نم و رطوبت ناشی از ترکیدگی لوله ها، نم باران، رفع بوی بد فاضلاب، رفع گرفتگی لوله با دستگاه (لوله بازکنی) و غیره اقدام نمایند.

بهتر است بدانید که نشت یابی لوله های حمام به چه صورتی انجام می شود؟

در حمام سیستم لوله کشی بسیاری شده است، لوله های آب سرد وگرم به همراه لوله کشی های شوفاژ حمام هم در معرض آسیب قرار دارد.

در حمام به دلیل اینکه دیوارها با کاشی پوشیده شده است نمی توان از روی دیوار نم و رطوبت را تشخیص داد، اگر زمانی کاشی های دیوار حمام و سرامیک های کف حمام لق شده باشد این علامت نشان دهنده ی نشتی و یا ترکیدگی لوله ها می باشد.

اگر نشتی از لوله های حمام باشد به ندرت توسط ساکنین نم و رطوبت قابل تشخیص می باشد، یک نشانه ی دیگر هم بوی نم و رطوبت و وجود کپک در درزهای کاشی های حمام است.

کلملت کلیدی سئو سایت : نشت یابی لوله سعادت آباد | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب شهرک غرب | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب پونک | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب جنت آباد | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب اکباتان | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب آریاشهر | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب بلوار فردوس | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب کاشانی | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب امیرآباد | تنشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب مرزداران | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب شهران | نشت یابی لوله با دستگاه شهرزیبا | نشت یابی لوله با دستگاه گیشا | نشت یابی لوله با دستگاه تجریش | نشت یابی لوله با دستگاه میرداماد | نشت یابی لوله با دستگاه جردن | نشت یابی لوله با دستگاه فرمانیه | نشت یابی لوله با دستگاه زعفرانیه | نشت یابی لوله با دستگاه ولنجک | نشت یابی لوله با دستگاه ظفر |نشت یابی لوله با دستگاه اندرزگو | نشت یابی لوله با دستگاه پاسداران | تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب نوبنیاد | تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب شریعتی | تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب دولت | تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب گاندی | تشخیص ترکیدگی هفت تیر | تشخیص ترکیدگی کامرانیه | تشخیص ترکیدگی هروی | تشخیص ترکیدگی مطهری | تشخیص نشت یاب عباس آباد | تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب ولیعصر | تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب فرشته | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب یوسف آباد | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب سیدخندان | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب رسالت | تشخیص ترکیدگی با دستگاه نشت یاب نارمک | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب مینی سیتی | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب تهرانپارس | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب پیروزی | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب نیروهوایی | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب گلبرگ | نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب | نشت یاب | تشخیص ترکیدگی | عیب یابی با دستگاه