5 راهکار موثر برای از بین بردن بوی بد فاضلاب

5 راهکار موثر برای از بین بردن بوی بد فاضلاب

برای اینکه به طور کامل از بوی بد فاضلاب راحت شوید باید این مشکل را به صورت ریشه ای حل و فصل نمایید برای رسیدن به این هدف باید ابتدا دلیل و عوامل بوجود آورنده این بوی بد را شناسایی و سپس نسبت به برطرف کردن بوی بد فاضلاب دست به کار شوید که این کار روش های مختلفی دارد .

که توصیه ما به شما بعد از برطرف کردن دائم عوامل بوجود آورنده بوی بد فاضلاب، استفاده از راهکارهای خانگی برای رفع بوی بد فاضلاب می باشد، در سینک داخل ظرفشویی به دلیل باقی ماندن باقی مانده های غذا، می تواند عاملی باشد که از فاضلاب آشپزخانه بوی بدی به مشام برسد.

این مواد در قسمت زیرین چاه سینک می مانند و به مرور زمان باعث بو گرفتن سینک می شود، راحت ترین راه برای رفع این بوی بد رختن لوله باز کن در داخل راه آب آشپزخانه است، و همچنین از عوامل شایع بوی فاضلاب منازل می توان به پر شدن چاه فاضلاب اشاره کرد که در این صورت کاری از دست شما ساخته نیست و باید حتما با ارائه دهندگان سرویس تخلیه چاه کمک بگیرید تا چاهی که پر شده است را هر چه سریع تر تخلیه کنند، چرا که این مساله بسیار خطرناک نیز می باشد.

5 راهکار موثر برای از بین بردن بوی بد فاضلاب

استفاده از مواد ساده از راهکارهای خانگی برای رفع بوی بد فاضلاب

در ادامه به شما کمک می کنیم تا با مواد ساده ای که به راحتی در اختیارتان قرار دارد که شاید همین الآن هم در محل کار و یا سکونت تان داشته باشید، بتوانید نسبت به رفع بوی بد چاه فاضلاب اقدام کنید.

1. استفاده از آهک و آب

یکی از راهها مخلوط کردن یک کیلو آب و آهک که به نسبت یک کیلو آهک به ده لیتر آب است که با درست کردن این مخلوط در داخل چاه فاضلاب می توان تا حدودی بوی بد را کنترل کرد.

در بعضی از شهر و محله ها به دلیل سیتسم لوله کشی فاضلاب شان علاوه بر بو حشرات موذی هم از داخل فاضلاب بیرون میایند و مشکلاتی را به بار می آورند، با درست کردن این مخلوط می توانید از خروج این حشرات از داخل چاه جلوگیری کنید و بوی بد را هم از بین ببرید.

.هر گاه مشکلی برای لوله ی فاضلاب شما پیش آمد با ما تماس بگیرید و قبل از آن می توانید گرفتگی سطحی را خودتان برطرف کنید.

2. استفاده از ترکیب جوش شیرین و نمک

یک راه کار دیگر مخلوط کردن جوش شیرین و نمک است که بسیار قوی می باشد و برای از بین بردن بوی بد فاضلاب مفید است.

در این مخلوط باید جوش شیرین و نمک را به نسبت یک لیوان به یک کتری آب جوش باهم قاطی کرد و بعد در داخل چاه بریزید.

3. استفاده از سرکه و جوش شیرین و آب

مقدار نصف لیتر آب گرم را با ۲۰۰ میلی لیتر سرکه مخلوط کنید و سپس مقدار ۱۰۰ گرم جوش شیرین را به این محلول اضافه نمایید. با اضافه کردن جوش شیرین شاهد واکنش شیمیایی بین آنها خواهید بود بنابراین بلافاصله بعد از مخلوط کردن جوش شیرین با سرکه و آب حتما آن را داخل لوله یا چاه فاضلاب بریزید.

بعد از این مرحله و با گذشت نیم ساعت باید یک لیتر آب جوش داخل چاه بریزید، این روش را می توانید برای رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه، توالت و حمام استفاده کنید و از شر بوی بد آنها راحت شوید.

4. استفاده از چوب کبریت برای رفع بوی بد فاضلاب

اگر از سرویس بهداشتی بوی نامطبوعی به مشام می رسد می توانید با استفاده از چند چوب کبریت می توانید بوی بد این چاه فاضلاب را تا حدودی کنترل کنید به این گونه که چند عدد چوب کبریت را در سرویس بهداشتی روشن کنید و بعد خاموش کنید.

بر اثر سوختن چوب کبریت ها در هوا گوگرد آزاد می شود که این گوگرد آزاد شده بوهای نامطبوع سرویس بهداشتی را به خود جذب کرده و خیلی سریع این بوهای نامطبوع را از بین می برد.

5. استفاده از آبلیمو و جوش شیرین

مواد آبلیمو و جوش شیرین را به اندازه ی یکسان و مساوی با هم مخلوط کنید تا محلولی خمیری شکل بدست آید، سپس این محلول را در چاه فاضلاب ریخته و چند دقیقه صبر نمایید، سپس باید به مدت یک دقیقه آب سرد را داخل چاه بریزید.

دلایلی که باعث بوی بد چاه فاضلاب می شود متفاوت است ولی احتمال دارد در بعضی وقتها یک نم زدگی ساده باعث ایجاد بوی بد شده است .

که در این صورت احتمال ترکیدگی لوله فاضلاب بیشتر از هر احتمالی وجود دارد که حتما باید با یک تشخیص کار حرفه ای تماس بگیرید تا از ترکیدگی یا عدم ترکیدگی لوله فاضلاب مطمئن شوید.

اگر می خواهید که خراب کاری زیادی در ساختمان رخ ندهد بهتر است از دستگاه تشخیص ترکیدگی  که دقیق ترین راه حل را برای تشخیص تر کیدگی دارد استفاده کنید  و خیلی سریع محل را شناسایی کرده و مشکل را برطرف می کنند.

در صورت نیاز به هرگونه خدمات در زمینه تخلیه چاه، لایروبی چاه و رفع بو فاضلاب و رفع گرفتگی چاه با مجموعه خدمات ساختمانی پارسیان تماس بگیرید.

کلمات کلیدی سئو سایت : 5 راهکار موثر برای از بین بردن بوی بد فاضلاب,بوی بد فاضلاب,رفع بوی بد فاضلاب,راهکار رفع بو