زمان تقریبی نظافت وسایل مختلف

زمان تقریبی نظافت وسایل مختلف

1. داخل و خارج دستگاه مایکروفر هر هفته باید به طور کامل تمیز شود.

2. سطح خارجی، صفحه نمایش و سایر تجهیزات متصل به رایانه شخصی، لپ تاپ ، تبلت ، تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی که صفحه نمایش آن ها گرم می شود به دلیل رشد میزان زیاد باکتری بر روی آن ها باید روزانه پاک و ضد عفونی شوند .

3. سطح روی میز ها باید به طور روزانه تمیز شود و دستمال خشک کننده ظرف ها نیز باید ه رهفته به طور کامل شسته ضدعفونی و درمجاورت نور خورشید خشک شوند.

زمان تقریبی نظافت وسایل مختلف

4. شستشو و عوض کردن ملحفه ها، روتختی، حوله حمام و حوله خشک کردن ظرف ها، روبالشتی و نیز رویه لحاف و پتو باید هرهفته انجام شود، زیرا سلول های مرده پوست بدن انسان و نیز مو های ریخته می توانند زمینه ساز ابتلای انسان به بیماری شوند.

5. افزون بر شستشوی روبالشتی هر هفته، هرسه ماه یکبار نیز باید خود بالش شسته و به طور کامل خشک شود.

6. یکی از مکان هایی که روزانه باید شسته و ضدعفونی شود سرویس بهداشتی وحمام است که به دلیل محیط مرطوب خود می توانند زمینه ساز ابتلای انسان ها به بیماری های مختلف حتی واگیردار شود. کارشناسان همچنین به افراد به ویژه خانواده هایی که دارای کودکان خردسال، افراد سالمند یا مبتلا به آلرژی و آسم هستند توصیه می کنند به جای استفاده از محصول های شیمیایی نامفید برای محیط زیست به منظور پاک و ضدعفونی کردن سطوح و وسایل مختلف می توانند از ترکیب آب و سرکه سفید استفاده کنند.

7. در زمان تمیز کردن خانه و محل کار استفاده از دستکش، ماسک، پوشاندن مو ها با کلاه، استفاده از کلاه و کفش پوشیده توصیه میشود. بهتر است برای کاهش خطر بروز آلرژی و ورود گرد وخاک به بینی در و پنجره ها باز شود.

8. در صورت ابتلا به آلرژی برای تمیز کردن خانه و محل کار از دیگران کمک بگیرید و از انجام گردگیری و پاک کردن وسایل با مواد پاک کننده شیمیایی اجتناب کنید.

9. مخلوط کردن مواد شیمیایی مختلف با ترکیب های اسید و باز هم می تواند سبب تولید گاز های مرگبار و بروز شوک آنافلاکسی و حتی مرگ ناگهانی شود به همین دلیل رعایت اقدام های ایمنی و خواندن دستور استفاده از محصول پاک کننده شیمیایی درصورت استفاده ضروری است.

10. در زمان گردگیری و پاک کردن وسایل خانه و محل کار، اجاق گاز، بخاری وسایر وسایل اشتعال زا را خاموش کنید وخوراکی هایی را از دسترس دورکنید تا آلوده نشوند.

11. پاک کردن فضای یخچال هر ماه باید انجام شود، مهمترین قسمتی که دریخچال باید پاک شود جامیوه ای است که می تواند تا ۷۵۰ برابر میزان مجاز باکتری ومیکروب درخود نگه دارد.

12. شستشوی فرش، موکت یا قالیچه هر ۶ الی ۱۲ ماه به ویژه اگر با کفش برروی آن ها راه می روید. کارشناسان درپژوهش های خود دریافتند فرش ها می توانند تا حدود ۲۰۰ هزارباکتری در هراینچ مربع داشته باشند به همین دلیل شستشوی منظم آن ها برای حفظ سلامت اهمیت فراوانی دارد.

13. در آشپزخانه، اجاق گاز، هود، مایکروو، میز غذاخوری، یخچال، داخل و سطح کابینت ها و ازهمه مهتر اطراف سینک ظرفشویی باید در بازه های زمانی منظم تمیز شوند تا میزان ابتلای اعضای خانواده به بیماری های مختلف کاهش یابد.

14. درمحل کار، توصیه می شود پرسنل خدمات از دستمال های دارای ماده ضد باکتری برای تمیز کردن وسایل کارکنان استفاده کنند تا به این ترتیب بیماری از فردی به فرد دیگر سرایت نکند.

15. استفاده از کیسه زباله و عوض کردن منظم آن برای سطل زباله کارکنان، استفاده از نور خورشید و وجود پنجره های بزرگ در سازمان برای ضدعفونی کردن فضای داخل، شستشو و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی عمومی و نیز استفاده از لیوان شخصی هر فرد برای نوشیدن آب و سایرنوشیدنی ها می تواند خطرابتلا به بیماری ها را کاهش دهد.

در صورت نیاز به انجام خدمات نظافتی منزل و یا شرکت با مجموعه خدمات ساختمانی پارسیان تماس بگیرید.

کلمات کلیدی سئو سایت : زمان تقریبی نظافت وسایل مختلف,نظافت,نظافت منزل,تمیزکردن منزل,خدمات نظافت