نکات مهم در تمیز کردن پله ها

نکات مهم در تمیز کردن پله ها

پله ها قسمتی مهم از خانه هستند و روزانه بیشتر از هر جای دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. همان طور که می دانید امور نظافتی مربوط به راه پله می تواند تبدیل به یک کابوس شود و حتی گاهی اوقات باعث می شود زندگی شما به خطر بیافتد. اما با خواندن و به کار گرفتن نکات زیر انجام امور نظافتی راه پله دیگر مثل گذشته برای تان سخت نخواهد بود.

– بسته به شکل پله ها خاک می تواند در گوشه کنار ها و درزها جمع شود و به همین دلیل امور نظافتی راه پله به کار سختی تبدیل شود.

برای این که بتوانید گرد و خاک بیشتری را تمیز کنید استفاده از یک جاروی دستی سفت ایده ی خوبی است. قبل از این که هر نوع امور نظافتی را آغاز کنید باید این کار را انجام دهید. با فشار راه پله را چند بار جارو بزنید تا تمام گرد و خاک آن تمیز شود.

نکات مهم در تمیز کردن پله ها

– اگر راه پله ی شما فرش شده است، قبل از این که جاروبرقی بکشید فرش بسیار کثیف است و وقتی از بالا به پایین پله های کثیف را جاروبرقی می کشید با قدم گذاشتن روی فرش این خاک را لابه لای آن فرو می کنید. به جای این کار پله ها را از پایین به بالا جاروبرقی بکشید.

به این شکل همیشه روی قسمت های تمیز راه پله ایستاده اید. یادتان باشد گاهی بخش های عمودی پله را هم جارو بزنید تا خاکی که فرش آن جا گیر انداخته است نیز تمیز شود.

– اگر می خواهید پس از جاروبرقی کشیدن فرش پله ها را با شامپو هم نظافت کنید باید همیشه کار را از بالاترین پله شروع کنید. به این شکل وقتی به سمت پایین نظافت می کنید مجبور نیستید روی پله هایی که تمیز کرده اید پا بگذارید.

نکات مهم در تمیز کردن پله ها

– از این که جاروبرقی را از پله ها بالا و پایین کرده اید کمرتان درد گرفته است؟ اگر جاروبرقی مدل مکعبی دارید بهتر است مدلی بخرید که لوله ای دراز داشته باشد تا بتوانید تا چند متر آن طرف تر را هم جارو برقی بکشید.

به این شکل می توانید از یک یا دو نقطه تمام راه پله را جارو بکشید تا انجام امور نظافتی راه پله برای تان آسان تر و سریع تر شود.

– یک شانه ی مخصوص جاروبرقی به نام «توربو» وجود دارد که به سر لوله ی جاروبرقی متصل می شود. با استفاده از این شانه می توان فرش روی راه پله را مثل فرش و کفپوش جارو کشید.

از این شانه برای تمیز کردن مو، پرز و خاک هایی استفاده کنید که تمیز کردن شان بدون این شانه ممکن نیست.

– نرده های رنگ شده را با یک دستمال نرم و مرطوب گردگیری کنید. اگر نرده ها خیلی کثیف هستند کمی مایع ظرفشویی به آب گرم اضافه کنید.

نکات مهم در تمیز کردن پله ها

اگر برای نظافت نرده ها از صابون مایع استفاده می کنید پارچه ی نظافت خود را بچلانید و قسمت های کوچک را یکی یکی تمیز کنید. سپس فورا با یک دستمال مرطوب روی نرده ها بکشید و با یک دستمال دیگر همه ی نرده ها را خشک کنید.

اگر روی نرده ها روغن جلا خورده است می توانید با پارچه ای که کمی به پولیش آغشته است آن ها را نیز نظافت کنید.

– اگه پله های تان جیرجیر می کنند و می خواهید ساکت شوند، پودر تالک لای درز قسمت عمودی و جای پا بریزید. وقتی پودر از درزها خارج می شود باید دوباره این کار را تکرار کنید.

در صورت نیاز به انجام خدمات نظافتی منزل و یا شرکت با مجموعه خدمات ساختمانی پارسیان تماس بگیرید.

کلمات کلیدی سئو سایت : نکات مهم در تمیز کردن پله ها,تمیز کردن پله ها,تمیزکردن,تمیز کردن پله