عایق کاری با ایزوگام بهتر است یا قیرگونی؟

عایق کاری با ایزوگام بهتر است یا قیرگونی؟

طی سالیان متمادی با وجود پیشرفت های چشم گیری که در صنایع گوناگون به ویژه صنعت عایق کاری نمایان شده است ، با این حال ،هنوز هم اقشار زیادی از مردم از قیر گونی به عنوان عایق رطوبتی برای موارد زیادی همچون عایق کردم پشت بام ها و کف سرویس های بهداشتی اماکن و حمام منازل استفاده میکنند .

با این حال آیا قیرگونی با توجه به صرفه اقتصادی که نسبت به ایزوگام دارد ،واقعا از قابلیت نفوذ آب به داخل ساختمان به عنوان عایق آب برخوردار است ؟؟

عایق کاری با ایزوگام بهتر است یا قیرگونی؟

مزایا و معایب قیرگونی و ایزوگام

نارضایتی بسیاری از مردم نسبت به ایزوگام می تواند به دلایل استفاده از مواد نامرغوب در تهیه ایزوگام باشد که با پیشرفت صنعت و با به کارگیری مواد اولیه مرغوب میتوان این مشکل را بر طرف نمود. به این دلیل از قیر و فراورده های آن ( ایزوگام ) به عنوان عایق رطوبتی در اماکن استفاده می شود که مانع از جذب و عبور آب می شوند .

با توجه به قدمت نسبتا طولانی قیر گونی بعد از کاهگل ،امروزه به دلیل پیشرفت صنعت و وجود موادی همچون ایزوگام و ماستیک های آب بندی و همچنین با توجه به اختلاف هزینه ی ناچیزی که ما بین این دو وجود دارد ،اقشار مختلف جامعه اقبال بیشتری برای استفاده از ایزوگام در مقایسه با قیر گونی دارند .

قیر گونی بهتر است یا ایزوگام ؟

نصب ایزوگام به سادگی امکان پذیر است که توسط یک مشعل و خمیر پرایمر انجام میشود و مشکلات نصب کمتری نسبت به قیر گونی دارد ، در حالی که قیر گونی نسبت به ایزوگام مراحل نصب سختری داشته و بسیار هزینه بر است.

نا گفته نماند که کیفیت و کار آمدی ایزوگام به مرغوبیت مواد به کار رفته در آن و تجربه ی نصاب آن نیز بستگی دارد . ایزوگام های مرغوب به مرور زمان پوسیده نمیشوند در حالی که با گذشت زمان و نشست لایه های گونی قیر گونی پوسیده می شوند .

ایزوگام سبک تر است و و نصب و به کار گیری آن ساده تر ، روندگی کمتری نسبت به قیر گونی دارد و ودر حین کار محیط را کمتر کثیف میکند .

محصولات ایزوگام برندهای متفاوتی دارند که برای ضمانت کار خود ناگزیر به تحقیق و به کار بردن سرمایه برای بالا بردن افزایش و حفظ کیفیت محصولات خود هستند .

در حالی که قیر گونی را هیچ برندی پشتیبانی نمیکند . همان طور که میدانید پشت بام اماکن همواره در معرض تابش نور خورشید می باشد.

یکی از مشکلات قیر گونی این است که مقاومتی در برابر گرماو حرارت نداشته و زود نرم میشود ولی ایزوگام مرغوب در برار تابش خورشید مقاومت نشان میدهد و تا مدت طولانی از نفوذ آب جلوگیری میکند و این فقط یکی از فاکتورهای مهم در به کار گیری ایزوگام برای عایق کاری اماکن است .

ویژگی های ساختاری ایزوگام و قیر گونی

قیر نسبت به ایزوگام در برابر حلال های مختلف مقاومت کمتری دارد و در بسیاری از حلال های نفتی حل می شود در حالی که ایزوگام واکنش کمتری نسبت به حالال ها از خودش نشان میدهد . ایزوگام از ضخامت کمتری برخوردار است ،البته این ضخامت دلیل مناسبی برای مرغوبیت کیفیت ایزوگام نمی باشد .

با وجود پیشرفت در صنایع ،عایق رطوبتی وجود دارد که به نازکی برگ کاغذ است و یک لایه رنگ سطح آن را می پوشاند و نسبت به ایزوگام کیفیت و کارایی هم بیشتری دارد .پس ضخامت قیر گونی نسبت به ایزوگام دلیل مناسبی برای بهتر بودن کیفیت قیر گونی نیست و این فقط از یک باورنادرست قدیمی نشات میگیرد .

اگر چه هزینه ی اجرا و به کار گیری ایزوگام بیشتر است اما تا مدت طولانی تری از نم و رطوبت و نشتی سقف محافظت میکند .

خصوصیات و ویژگی های ایزوگام مرغوب چیست ؟

ایزوگام مرغوب گران است ولی هر ایزوگام گرانی مرغوب نیست .حتی در مواردی با توجه به استفاده از ترموباینینگ بجای تیشو و پلی استر هزینه ساخت ایزوگام بالاتر هم میرود.

نصب ایزوگام مرغوب و با کیفیت سخت تر هم می باشد.

در ترکیبات ایزوگام مرغوب قیرمعدنی و قیر دمیده (قیر اکسید شده ) به کار نمیرود زیرا این مواد فقط ضخامت ایزوگام را بیشتر می کنند و در کارایی و کیفیت آن تاثیری ندارند .مرغوب ترین ایزوگام های جهان کمتر از ۴ میلیمتر ضخامت دارند و این خود دلیل مناسبی است تا ثابت کند که ضخامت ایزوگام دلیلی بر کیفیت آن ندارد.

مجموعه خدمات ساختمانی پارسیان آماده انجام کلیه کارهای مربوط به عایق کاری و ایزوگام،با شرایط ایده آل میباشد .

کلملت کلیدی سئو سایت : عایق کاری با ایزوگام بهتر است یا قیرگونی؟,عایق کاری,عایقکاری,ایزوگام,قیرگونی