تشخیص ترکیدگی در تهران ، تمام مناطق تهران در غرب تهران و شرق تهران و جنوب تهران و شمال تهران

ترکیدگی لوله یک امر بسیار عذاب آور برای ساکنین است، به دلیل اینکه ترکیدگی و نشتی لوله ها باعث ایجاد نم و رطوبت در دیوار ها و سقف ها می شود و اگر نشتی لوله ها در طولانی مدت باقی بماند و تعمیر نشود، باعث خرابی های بیشتر و بیشتر در سیستم لوله کشی میشود، در صورتیکه منزل شما نیز دچار ترکیدگی لوله شده برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه همین حالا با خدمات ساختمانی پارسیان تماس بگیرید این مجموعه تشخیص ترکیدگی در تهران انجام می دهد.

به غیر از آسیب و خسارت به سیستم لوله کشی ساختمان، به سیستم های داخلی و خارجی ساختمان نیز آسیب وارد میکند و ایمنی ساختمان یا مسکن پایین می آید در ادامه به مشکلات و راهنمایی حل مشکلات در زمینه تشخیص ترکیدگی در تهران می پردازیم.

تشخیص ترکیدگی در تهران -غرب تهران,شرق تهران,شمال تهران,جنوب تهران

تشخیص ترکیدگی در تهران -غرب تهران,شرق تهران,شمال تهران,جنوب تهران

ترکیدگی و نشتی لوله ها عوامل بسیار زیادی می توانند داشته باشند که این عوامل عبارتند از:

  • فرسوده و قدیمی بودن لوله ها
  • گیر کردن اشیای بزرگ و سفت در سیستم لوله کشی
  • آب بندی کردن اشتباه
  • یا نکردن لوله کش در محل اتصالات
  • عدم عایق کاری مناسب
  • خرابی اجزای داخل شیرآلات
  • فشار ناگهانی یا زیاد آب
  • انبساط و انقباض و…

راه های تشخیص نشتی لوله :

حال اگر به نشتی لوله شک داشتید، می توانید خودتان با چند کار ساده آن را چک کنید و بعد، از یک لوله کش متخصص برای رفع و تعمیر آن کمک بخواهید.

بستن تمامی شیر های آب و چک کردن کنتور آن و در صورتی که کنتور عددش تغیر کرد، یعنی لوله ها نشتی دارند، نگاه کردن به قبض آب و در صورتی که پول آب شما خیلی بیشتر از حد معمول بود لوله نشتی دارند، کم شدن فشار آب، شنیده شدن چکه آب در صورتی که خانه در سکوت باشد و یا صداهای غیر معمول و بیشترین و بهترین راه برای چک کردن این مسئله نم در دیوار ها و سقف ها است.

البته نا گفته نماند که نم دیوار و سقف حتماً مربوط به ترکیدگی و نشتی لوله ها نیست و احتمال دارد که موارد دیگری نیز باشد.

برای این که ترکیدگی و نشتی لوله و داستان های بعد آن، عذاب آور و وقت گیر است، برای پیشگیری از این مسئه میتوانید در اول کار و در حین ساختمان سازی از این مشکل به راحتی جلوگیری کنید.

کمک از یک مجموعه خدمات ساختمانی مطمئن :

اولین راه جلوگیری از این مسئله استفاده و کمک از یک استاد کار و لوله کش ماهر است، لوله کش های کار بلد سیستم لوله کشی را به صورت استاندارد و ایمن درست میکنند که یکی از بهترین ارائه دهنده این خدمات مجموعه خدمات ساختمانی پارسیان می باشد که تشخیص ترکیدگی در تهران را نیز انجام می دهد.

به غیر از استاد کار و لوله کش ماهر باید توجه داشته باشید که با پرس و جو و تحقیق باید از لوله های مناسب و استاندارد استفاده کنید.

همچنین می توانید لوله هایی که خیلی در معرض آب سرد و گرم هستند را عایق بندی کنید یا اگر در حال تعمیرات خانه هستید لوله های پوسیده و قدیمی یا در حال فرسوده شدن را تعویض کنیم.

اگر در ساخت و لوله کشی مسکن نقشی ندارید و آن را برای زندگی، کار یا غیره اجاره یا رهن کرده اید، باید بگوییم که باز هم راه های پیشگیری برای نشتی و ترکیدگی لوله وجود دارد، شما می توانید با فشار آب و نریختن چیز های سفت و سخت در سینک ظرفشویی و یا حمام از این مسئله جلوگیری کنید.

البته به طور کل نشتی لوله ها کاملاً و قاطعاً قابل جلوگیری نیستند و حتی با جلوگیری کردن هم احتمال نشتی و ترکیدگی وجود دارد.

گاهی نیز امکان دارد که لوله ها باعث گرفتگی شوند و شما از یک تعمیرکار یا لوله بازکن ناشی کمک خواسته باشید و آنها با نا آگاهی و استفاده از فنر های لوله بازکنی، باعث شکستگی لوله ها شده باشند.

شناسایی انواع لوله ها در سیستم لوله کشی :

لوله های بسیاری هستند که در سیستم لوله کشی از آنها استفاده میکنند و لوله پلیکا یکی از این لوله هاست، اگر در لوله کشی لوله پلیکا استفاده شده باشد و آن لوله پلیکا بکار رفته از جنس مرغوب نباشد، به دلیل اینکه ساختمان ها بعد از مدتی نشست پیدا می کنند، این نشت ها باعث شکستگی این نوع لوله ها میشود.

دیگر لوله ها، لوله های پلاستیکی هستند که حمل و نصب آنها آسان است و مشکلی که دارند این است در اثر گرما افزایش طول پیدا میکند و در سیستم های گرمایشی نفوذ اکسیژن که باعث فرسودگی و نهایتاً منجر به ترکیدگی لوله میشود را دارند در صورت این مشکل اگر به تشخیص ترکیدگی در تهران نیاز پیدا کردید مجموعه ما این مشکل را به بهترین شکل حل خواهد کرد.

راهنمایی بعد از ترکیدگی لوله ساختمان :

حال اگر به هر یک از دلایل گفته شده، لوله هایتان نشتی، شکستی یا ترکیدگی پیدا کرد، همانطور که گفتیم باید در اولین فرصت آن را پیدا و تعمیر کنید تا به جاهای دیگر آسیب وارد نکند و باعث خسارات جانی و مالی برای شما نشود.

خسارات جانی و مالی یک طرف، و بیماری های پوستی و حساسیت ها یک طرف، بیشتر مواقع که لوله نشتی پیدا می کند، نشتی لوله در دیوار ها و سقف ها ایجاد نم و رطوبت میکند و ادامه پیدا کردن این موضوع باعث اینجاد کپک ها و… بر روی دیوار میشود که بیماری های پوستی و حساسیت هایی را به دنبال خود دارد.

در قدیم به دلیل اینکه دستگاه های مخصوص برای این موضوع وجود نداشت و آنقدری علم پیشرفت نکرده بود، به همین دلیل معمولاً با گوش دادن به صدای چکه کردن آب در سکوت متوجه مکان نشتی لوله می شدند، که البته کاملاً دقیق نبود و شک و تردید هایی که در این میان وجود داشت موجب خرابی های جای جای خانه برای پیدا کردن ترکیدگی میشد و البته زمان بر نیز بود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بدون تخریب :

امروزه با پیشرفت علم، دستگاه هایی مخصوص برای این کار طراحی و ساخته شده است، که با استفاده از این دستگاه ها محل کاملاً دقیق نشتی لوله پیدا می شود و در کمترین زمان ممکن و کمترین خرابی ممکن نشتی لوله مشخص و تعمیر می شود.

نام این دستگاه مخصوص دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله است، این دستگاه با شناسایی امواج صدا کار می‌کند، به این ‌صورت که آب هنگام خروج از محل ترکیدگی، صدا ایجاد میکند.

صدایی که حاصل خروج آب از لوله ترکیده ایجاد می شود با گوش قابل شنیدن نیست، تعمیرکار یا لوله کش ماهر با دستگاه تشخیص ترکیدگی قادر به شنیدن این صدا است و با کمترین خطا و دقیق محل نشتی را پیدا میکند.

دستگاه های تشخیص ترکیدگی فقط یک نوع نیستند و بعضی از آن ها با اشعه مادون قرمز کار می کنند، این نوع دستگاه ها برای اعماق زیاد مناسب هستند و تشخیص این دستگاه این طور است که، این دستگاه فرستنده و گیرنده ای دارد که با فرستادن امواج و دریافت و بازخورد، محل دقیقی از ترکیدگی لوله را شناسایی و نشان می دهد.

دستگاه های دیگر نیز وجود دارد که معمولاً بیشتر از این دو برای تشخیص ترکیدگی استفاده می شود.

اگر در خانه، محل کار یا هر کجا که هستید مشکلی نظیر شکستگی لوله ها، نشتی لوله ها، نم دیوار ها و… دارید و نیاز به تشخیص ترکیدگی در تهران با دستگاه را دارید، هر کجای تهران در غرب تهران یا جنوب تهران یا شرق تهران یا شمال تهران که هستید با ما تماس بگیرید تا تعمیرکاران و استادکاران ما در اسرع وقت برای کمک به شما به محلتان بیایند و در کمترین زمان ممکن مشکل شما را حل کنند.

تشخیص ترکیدگی در تهران را به تیم خدمات ساختمانی پارسیان بسپارید

مطلب تشخیص ترکیدگی در تهران بروزرسانی خواهد شد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست