دلایل نشتی و ریزش چاه فاضلاب

دلایل نشتی و ریزش چاه فاضلاب

ریزش چاه فاضلاب می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و به نوعی می توان گفت که جزو خطرناک ترین پدیده هایی است که متاسفانه در ایران به آن توجه زیادی نمی شود .

در زمان احداث ساختمان به تمامی موارد بنا از بتن ریزی ، برق ، سیستم آتش نشانی و حتی نور توجه ویژه می شود اما متاسفانه برای سیستم فاضلاب حتی نقشه ای هم ارائه نمی شود .

چاه ها به مرور فرسوده می شوند و در اثر شیب نا مناسب و عدم بررسی سستی خاک و یا حتی گرفتگی جزئی لوله های فاضلاب ، ساختمان دچار ریزش چاه فاضلاب و یا دچار نشست می شود .

دلایل نشتی و ریزش چاه فاضلاب

دلایل ریزش چاه فاضلاب

– یکی از دلایل گرفتگی لوله ها و چاه های فاضلاب می تواند عدم شیب بندی مناسب در زمان ساخت باشد.
– لوله های چدنی با گذشت زمان پوسیده شده و مانع رد شدن انواع فضولات از لوله می شود و باعث گرفتگی و در نهایت ریزش چاه می شود.
– تجمع مو در قسمتی از لوله مانند زانو و سیفون و یا اتصالات دیگر می تواند سبب پر شدن چاه فاضلاب توالت و حمام شود.
– چسبیدن انواع چربی ها ،خرده ریز نان ،خس و خاشاک سبزیجات ،گل ولای میوه ها با مرور زمان باعث تنگ شدن جداره لوله شده و باریک شدن لوله باعث گرفتگی آن می شود.

نشانه های چاه فاضلاب درحال ریزش

– بالا زدن آب در چاه توالت و حمام
– پس زدن آب و فضولات در توالت
– بالازدن آب و کف صابون در کفشوی حمام
– بالازدن آب در سیفون دستشویی یا آشپزخانه های خانگی
– خارج شدن بوی نامطبوع از محل قرارگیری کفشوی و سیفون دستشویی ( فلاش تانک ) یکی از روش های تشخیص پر شدن چاه است.
– اگر مادر چاه در داخل حیاط واقع شده باشد هنگامی که چاه پر میشود کف موزاییک فرش خیس میشود که نشان دهنده پر شدن چاه است.

پیشنهاد ما به شما این است که با مشاهدات نشانه های بالا در چاه فاضلاب هرچه سریعتر با سرویس های تخلیه چاه و تعمیر چاه خدمات ساختمانی پارسیان تماس گرفته و از خطرات احتمالی پیشگیری نمایید. کارکنان تخلیه چاه و لوله بازکنی پارسیان با بهترین و مجهزترین تجهیزات شبانه روز آماده ی خدمت رسانی به شما می باشند.

راهکار فوری برای مقابله با ریزش چاه

هنگامی که تشخیص دادید چاه در حال ریزش است در این موارد درپوش یا سر چاه را برمیداریم تا ارتفاع سطح آب مشخص شود.

سپس میتوان با دستگاه تخلیه چاه،تخ لیه فاضلاب را به کمک نیرو های متخصص انجام دهیم.

نکته ی مهم هنگام تخلیه چاه فاضلاب : توجه نمایید که چنانچه نشست ضمار از فضولات بر دیواره چاه قطور باشد تراشیدن دیوار ضروریست که به صورت خاکبرداری انجام گیرد.
و در همه مراحل ذکر شده خاک برداری توسط مقنی باید صورت بگیرد. هنگامی که سر چاه را باز میکنید برای محکم ایستادن حتما باید دو تخته زیرپایی در حدود ۴ متر روی سر چاه قرار دهید و از یک سمت شروع به جمع آوری روی چاه و سپس محل طوقه کنید.و به همین ترتیب تا پایان این کار را انجام دهید.

علت های نشست اطراف چاه

چاه فاضلاب مکانی برای دفع آب و فاضلاب است و معمولا در آن فاضلاب وجود دارد. فاضلاب ورودی به چاه باید توسط زمین جذب شود. اگر این اتفاق می افتد و فاضلاب درون چاه باقی بماند باعث پر شدن چاه شده و روز به روز فاضلاب سطح چاه بالاتر می آید.

این روند به همین صورت ادامه می یابد تا این که روزی چاه پر شده و سرریز شود. وقتی چاهی انباشه از فاضلاب باشد رطوبت فاضلاب دیواره های چاه را نرم کرده و از بین می برد.

به همین ترتیب خاک اطراف چاه نرم تر می شود و باعث شل شدن زیر ساختمان و اطراف چاه می شود. همین اتفاق باعث نشست قسمتهای اطراف چاه می شود.

جلوگیری از نشست ساختمان

در حالی که نشست ساختمان بسیار رایج شده است و در صورت نشست ساختمان خسارت بسیاری به ساختمان وارد می شود این سوال توسط مالکان ساختمان به وجود می آید که چگونه باید از نشست ساختمان جلوگیری کرد؟

بهترین راه جلوگیری از نشست ساختمان جلوگیری از پر شدن چاه است. اگر از پر شدن چاه فاضلاب جلوگیری شود، در واقع از ریزش و نشست ساختمان پیشگیری شده است. با تخلیه به موقع چاه فاضلاب می توان از نشست و ریزش چاه فاضلاب جلوگیری کرد.

شرکت تخلیه چاه پارسیان به صورت ۲۴ ساعته آماده تخلیه چاههای فاضلاب شما است .شرکت تخلیه چاه پارسیان با استفاده از ابزارهای مناسب تخلیه چاه و تخصص فراوان به راحتی چاههای فاضلاب را تخلیه کرده و از ریزش و نشست ساختمان جلوگیری می کنند.

نشست در ساختمانهای قدیمی

ساختمانهای قدیمی که دارای چاههای کهنه هستند بسیار مستعد این اتفاق می باشند. ساختمانهای قدیمی به دلیل داشتن چاههای کهنه و قدیمی که در سالیان سال از فاضلاب انباشه شده اند و اکنون در آستانه سرریز شدن هستند. رطوبت حاصل از این فاضلابها باعث از بین رفتن دیواره چاه می شود.

همین موضوع کافیست که در طول زمان طولانی زیر ساختمان را خالی کند و بعد از چندین سال دچار نشست می شوند. این اتفاق در ساختمانهای قدیمی و چاههای کهنه و ریزشی بسیار رایج است.

بسیاری از ساختمانهای قدیمی وجود دارند که دچار ریزش شده اند. بسیاری دیگر نیز نشست کرده و در آستانه ریزش هستند. اگر شما هم صاحب ساختمان قدیمی هستید و زمان زیادی از حفر چاه فاضلابتان می گذرد به فکر تخلیه و ترمیم چاه ساختمانتان باشید. با تخلیه چاه و ترمیم آن دیگر خیالتان از بابت ریزش و نشست ساختمان راحت خواهد بود.

در صورت نیاز به هرگونه خدمات در زمینه تخلیه چاه، لایروبی چاه و رفع بو فاضلاب و رفع گرفتگی چاه با مجموعه خدمات ساختمانی پارسیان تماس بگیرید.

کلمات کلیدی سئو سایت : دلایل نشتی و ریزش چاه فاضلاب,دلیل ریزش چاه,نشتی چاه فاضلاب,چاه فاضلاب,گرفتگی چاه