راه حل کاربردی برای عایق صوتی ساختمان های قدیمی

راه حل کاربردی برای عایق صوتی ساختمان های قدیمی

حتما برایتان پیش آمده است که صدای صحبت دیگران با تلفن در محیط خانه موجب آزار شما شده است و یا از صدای خانه همسایه تان آزرده خاطر شده اید یا از اینکه صدای صحبت شما به بیرون از خانه برود نگران بوده اید.

بهترین روش برای اجتناب از آلودگی صوتی و نیز جلوگیری از خروج صداها، استفاده از عایق صوتی در ساختمان است. این عایق ها هم در صنایع و هم در ادارات و منازل مسکونی استفاده می شود.

در زندگی پر هیاهوی شهری وجود انواع صداهای مزاحم لزوم استفاده از عایق صوتی را دوچندان کرده است. عایق صوتی جهت جلوگیری از ورود صداهای به درون فضای آپارتمان نصب و تعبیه می شود.

عایق ها همچنین به واسطه سبک زندگی آپارتمانی، حفظ حریم شخصی و ممانعت از بیرون رفتن صداها نیز مورد توجه قرار گرفته اند. در نظر گرفتن میزان آلودگی صوتی به عنوان یک متغیر هنگام انتخاب مسکن باید مورد توجه قرار گیرد.

راه حل کاربردی برای عایق صوتی ساختمان های قدیمی

به طور کلی برای کاهش صدا باید در برابر آن مانع ایجاد کنید و یا آن را تعدیل کنید. خبر خوب این است که بسیاری از آپارتمان های جدید دارای تمهیداتی برای جلوگیری از نفوذ صدا هستند؛ اما برای آپارتمان های قدیمی می توان از دو راهکار عمده استفاده کرد:

۱- در برابر صدا مانع ایجاد کنید:

الف- درزگیری در و پنجره

عمده صداهای مزاحم در محیط از مجرای در و پنجره منتقل می شود. بعضی از درزگیرها فقط محل اتصال قطعات را پوشش می دهند؛ اما بعضی دیگر مانند یک لایه بر روی پنجره قرار می گیرند و با ایجاد یک فضای واسط میان پنجره و اتاق، برای عبور اصوات مانع ایجاد می کنند.

این روش گاهاً موجب تجمع گرد و خاک میان درزگیر و چارچوب در یا پنجره می شود که علاوه بر ایجاد مزاحمت هنگام باز و بسته کردن، باعث فرسایش رنگ و زیبایی آن نیز می شود.

ب- استفاده از در و پنجره های چند جداره

یکی دیگر از راه های جلوگیری از تبادل صدا، استفاده از پنجره های چند جداره است که معمولا همزمان عایق صوت و حرارت هستند.

پس واضح است که استفاده از درب های چند جداره به جای درب های چوبی یا فلزی معمولی می تواند در کاهش تبادل صدا مفید باشد؛ به ویژه درصورتی که حفظ حریم شخصی و خصوصی اتاق برایتان مهم است از درهای چند لایه عایق استفاده کنید.

۲- از جذب کننده های صدا استفاده کنید:

الف- استفاده از مواد جذب کننده صوت در سازه – عایق صوتی کفپوش آکوستیک

با وجود اینکه ایجاد مانع برای تبادل صدا می تواند در کاهش صدا بسیار مفید باشد، استفاده از مواد جذب کننده صوت گزینه مفیدی برای بسیاری از خانه هاست. این مواد در قالب پوشش هایی که در دیوار، سقف و کف به کار می روند صداهای ایجاد شده را جذب می کنند و گاها تا ۸۵ درصد اصوات را کاهش می دهند. از جمله این مواد پنل های آکوستیک و کفپوش های چوب پنبه ای هستند.

ب- استفاده از مواد متحرک (پرده های مخصوص)

از مواد متحرک نیز می توان جهت عایق صوتی استفاده کرد. مثلا پرده هایی وجود دارند که نور از آن رد میشود و بسیار سبک است اما جنس آن به نحوی است که جاذب فوق العاده صدا می باشد.

مجموعه خدمات ساختمانی پارسیان آماده انجام کلیه کارهای مربوط به عایق کاری و ایزوگام،با شرایط ایده آل میباشد.

کلمات کلیدی سئو سایت : راه حل کاربردی برای عایق صوتی ساختمان های قدیمی,عایق صوتی,عایق,عایقکاری,عایق کاری