مناسب ترین رنگ ها برای اتاق نشیمن

مناسب ترین رنگ ها برای اتاق نشیمن

در هر خانه ایی این قسمت بیشتر از بقیه ی قسمتها مورد توجه و استفاده قرار می گیرد، از قسمت های مهم منزل شما اتاق نشیمن است، اغلب زمان دورهمی خانواده ها در اتاق نشیمن اتفاق می افتد و همین موضوع هم به اهمیت چیدمان و حس و حال این فضا اشاره دارد، با تغییر رنگ سفید دیوارهای اتاق نشیمن می توان حس و حال بهتری را برای یکی از نقاط حساس خانه ایجاد کرد.

مناسب ترین رنگ ها برای اتاق نشیمن

1.آبی آسمانی

از خصوصیات رنگ آبی این است که در فضایی که رنگ آبی استفاده می شود باعث کم شدن ضربان قلب و پایین آمدن فشار خون می شود،معمولاً در فضاهای اجتماعی رنگ آبی بهتر است، در مکانی که از رنگ آبی استفاده شود آرامش بیشتر است.

در کنار رنگ آبی می توانید از رنگهای زرد و سبز هم استفاده کرد، وجود این گونه رنگها کمک به دورهمی های بیشتر می کند، از وسایلی که با این رنگ هستند را می توانید در قسمت نشیمن خانه استفاده کرد.

2.یاسی

یاسی، رنگی میان بنفش و ارغوانی ست. هردو این رنگ ها از ترکیب آبی و قرمز تشکیل شده اند اما در رنگ بنفش به آبی نزدیک تر است و ارغوانی به قرمز. و یاسی از ترکیب سفید با هرکدام از این دو رنگ ایجاد می شود. یاسی رنگی با وقار و البته شاد است. به عنوان رنگ مکمل یاسی از خاکی و طوسی می توان نام برد اما در کل همراه کردن رنگ های روشن (حتی سفید) با یاسی می تواند فضایی دلپذیر و آرام را ایجاد کند.

3.قهوه ای

رنگ قهوه ایی از رنگهایی است که در بیشتر خانه ها یافت می شود مانند تعدادی از وسایل خانه که به رنگ قهوه ایی است ممکن است که در نقاشی ساختمان از این رنگ استفاده نشود ولی در وسایل خانه بیشترین کاربرد را دارد.

قهوه ای رنگ طبیعت است که مانند طبیعت طیف بزرگی از رنگ ها را در خود دارد. این رنگ از ترکیب قرمز، نارنجی و مشکی پدید آمده و به نسبت تغییر هرکدام از این رنگ ها وارد دسته ی متفاوتی از قهوه ای ها می شود.
با وجود رنگ قهوه ایی در اتاق شما می توان قدرت ، گرما و ثبات را بیشتر حس کرد،قهوه ای رنگ رویش، انرژی و سرشار از زندگی ست پس برای اقلا یکی از دیوارهای نشیمن بسیار مناسب است.

4.نارنجی روشن

نارنجی در کل یک رنگ بسیار گرم است زیرا از ترکیب قرمز و زرد ایجاد شده است. این رنگ نماد شادی و زندگی ست. نارنجی درخشندگی و تابندگی خاصی دارد و خلاقیت، ابتکار و بلندپروازی انسان را برمی انگیزد. رنگ های مکمل برای نارنجی روشن، زرد و سبز را می توان نام برد و البته قهوه ای تیره.

5.سبز نعنایی بسیار روشن

سبز رنگ بسیار جذابی برای دکوراسیون داخلی منزل است اما برای دیوار بهتر است که از سبز نعنایی کم رنگ استفاده کرد، سبز آرامش، آسایش، احتیاط، امنیت، هماهنگی، تعادل و آرامش اعصاب را به همراه دارد، این رنگ به دلیل آرامش بخش بودن زیاد برای دیوار نشیمن بسیار مناسب است.

6.آبی تیره

برای اینکه بتوانید یک اتاق نشیمن جذاب داشته باشید می توانید از رنگ آبی تیره برای رنگه دیوار نشیمن استفاده کنید، اما به یاد داشته باشید که این رنگ به خاطر شدید بودن در چیدمان وسایل حساسیت ایجاد می کند، زمانی که تصمیم دارید دیوار نشیمن را به رنگ آبی تیره در آورید بهتر است که در وسایل و دکوراسیون اتاق زیاد از طیف رنگی آبی استفاده نکنید و بیشتر از رنگ های روشن مثل سفید کمک بگیرید.

ولی برای همراهی رنگ دیوار با چیدمان اتاق چند تکه مشخص را از رنگ های مشابه کمک بگیرید. برای مثال استفاده از چند کوسن آبی بر روی مبل ها یا یک رانر به رنگ دیوار برای میز ناهار خوری می تواند مناسب باشد.

خدمات ساختمانی پارسیان آماده انجام کلیه کارهای شما در زمینه بنایی، کچ کاری ساختمان،سیمان کاری ساختمان،سرامیک کاری،کاشی کاری و … توسط استادکاران ماهر میباشد.

کلمات کلیدی سئو سایت : مناسب ترین رنگ ها برای اتاق نشیمن,رنگ مناسب اتاق,رنگ,رنگ کاری اتاق نشیمن