مناسب ترین رنگ ها برای اتاق نشیمن

مناسب ترین رنگ ها برای اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یکی از نقاط مهم و تاثیرگذار خانه شماست. اغلب زمان دورهمی خانواده ها در اتاق نشیمن اتفاق می افتد و همین موضوع هم به اهمیت چیدمان و حس و حال این فضا اشاره دارد. با تغییر رنگ سفید دیوارهای اتاق نشیمن می توان حس و حال بهتری را برای یکی از نقاط حساس خانه ایجاد کرد.

مناسب ترین رنگ ها برای اتاق نشیمن

1.آبی آسمانی

آبی آسمانی رنگ مناسب برای فضاهای اجتماعی ست. زمانی که دیوارهای اتاق نشیمن به رنگ آبی آسمانی باشد، فضا مملو از آرامش و احساس امنیت می شود. بودن در فضایی به رنگ آبی باعث کاهش تعداد ضربان قلب و فشار خون می شود.

همه این موارد به حضور بیشتر افراد در این فضا و گرمای دورهمی اعضای خانواده کمک زیادی می کند.به عنوان مکمل برای رنگ آبی می توان رنگ هایی همچون زرد، قهوه ای و سبز روشن را نام برد. می توانید تابلوهای نقاشی یا وسایلی با این رنگ ها را با رنگ دیوار اتاق نشیمن همراه کنید.

2.یاسی

یاسی، رنگی میان بنفش و ارغوانی ست. هردو این رنگ ها از ترکیب آبی و قرمز تشکیل شده اند اما در رنگ بنفش به آبی نزدیک تر است و ارغوانی به قرمز. و یاسی از ترکیب سفید با هرکدام از این دو رنگ ایجاد می شود. یاسی رنگی با وقار و البته شاد است. به عنوان رنگ مکمل یاسی از خاکی و طوسی می توان نام برد اما در کل همراه کردن رنگ های روشن (حتی سفید) با یاسی می تواند فضایی دلپذیر و آرام را ایجاد کند.

3.قهوه ای

قهوه ای یکی از معروف ترین و محبوب ترین رنگ ها در خانه است. شاید تا به حال دیواری را به این رنگ نزده باشید اما حتما وسیله ای به رنگ قهوه ای در خانه تان یافت می شود.

قهوه ای رنگ طبیعت است که مانند طبیعت طیف بزرگی از رنگ ها را در خود دارد. این رنگ از ترکیب قرمز، نارنجی و مشکی پدید آمده و به نسبت تغییر هرکدام از این رنگ ها وارد دسته ی متفاوتی از قهوه ای ها می شود.
هرکدام از این دسته رنگ ها حس و حال خاص و متفاوتی را ایجاد می کنند. اما در کل رنگ قهوه ای قدرت، گرما، ثبات و تکامل را القا می کند. قهوه ای رنگ رویش، انرژی و سرشار از زندگی ست پس برای اقلا یکی از دیوارهای نشیمن بسیار مناسب است.

4.نارنجی روشن

نارنجی در کل یک رنگ بسیار گرم است زیرا از ترکیب قرمز و زرد ایجاد شده است. این رنگ نماد شادی و زندگی ست. نارنجی درخشندگی و تابندگی خاصی دارد و خلاقیت، ابتکار و بلندپروازی انسان را برمی انگیزد. رنگ های مکمل برای نارنجی روشن، زرد و سبز را می توان نام برد و البته قهوه ای تیره.

5.سبز نعنایی بسیار روشن

سبز رنگ بسیار جذابی برای دکوراسیون داخلی منزل است اما برای دیوار بهتر است که از سبز نعنایی کم رنگ استفاده کرد. سبز آرامش، آسایش، خنکی، رفع خستگی، اعتدال، احتیاط، امنیت، هماهنگی، تعادل و آرامش اعصاب را به همراه دارد. این رنگ به دلیل آرامش بخش بودن زیاد برای دیوار نشیمن بسیار مناسب است.

6.آبی تیره

رنگ آبی تیره برای دیوار اتاق نشیمن ایده ای جسورانه است که خانه تان را بی همتا می کند. اما به یاد داشته باشید که این رنگ به خاطر شدید بودن در چیدمان وسایل حساسیت ایجاد می کند. اگر قصد دارید دیوار نشیمن را به رنگ آبی تیره در آورید بهتر است که در وسایل و دکوراسیون اتاق زیاد از طیف رنگی آبی استفاده نکنید و بیشتر از رنگ های روشن مثل سفید کمک بگیرید.

ولی برای همراهی رنگ دیوار با چیدمان اتاق چند تکه مشخص را از رنگ های مشابه کمک بگیرید. برای مثال استفاده از چند کوسن آبی بر روی مبل ها یا یک رانر به رنگ دیوار برای میز ناهار خوری می تواند مناسب باشد.

خدمات ساختمانی پارسیان آماده انجام کلیه کارهای شما در زمینه بنایی، کچ کاری ساختمان،سیمان کاری ساختمان،سرامیک کاری،کاشی کاری و … توسط استادکاران ماهر میباشد.

کلمات کلیدی سئو سایت : مناسب ترین رنگ ها برای اتاق نشیمن,رنگ مناسب اتاق,رنگ,رنگ کاری اتاق نشیمن