دلایل بوی بد فاضلاب و راهکارهای رفع آن

دلایل بوی بد فاضلاب و راهکارهای رفع آن

بوی بد فاضلاب یکی از مشکلات هر خونه ای هست که حتی بعد از تمیز کردن دستشویی بازهم بوی بد اون ازبین نمیره. در اینجا توضیح میدیم علت بوی بد چاه چیه و چطور میتونیم بوی بد رو از بین ببریم.

سیفون توالت

در اولین مرحله برای پیدا کردن علت بوی بد فاضلاب باید سیفون توالت رو بررسی کنیم. از جمله کارهایی که برای جلوگیری از بلند شدن گاز فضلاب یا هیدروژن سولفید در سیستم لوله کشی ساختمان انجام میدن گذاشتن سیفون در لوله ها هست.

بیشتر مواقع سیفون با فلاش تانک اشتباه گرفته میشه و لازمه بدونیم سیفون یا شترگلو زیر سنگ توالت گذاشته میشه و همیشه مثل یک ظرف پر آب است. سیفون توالت همیشه کمی آب درون خودش نگه میداره تا بوی بدی از چاه بلند نشه.

دلایل بوی بد فاضلاب و راهکارهای رفع آن

پر شدن چاه فاضلاب

اگه چاه فاضلاب پر بشه بدیهی هست که بوی بد فاضلاب در فضا میپیچه که در این صورت باید فورا به شرکت های تخلیه چاه زنگ بزنین.

ترکیدگی لوله فاضلاب

از دلایل بوی بد فاضلاب میتونیم به ترکیدگی لوله فاضلاب و نشت فاضلاب به دیوار های اطراف اشاره کنیم. ترکیدگی معمولا به دلیل فرسوده بودن لوله فاضلاب یا پر شدن اون هست. اگه لوله ترکیده باشه باید به سرعت مشکل رو برطرف کنیم چون در غیر اینصورت باعث نشست ساختمون میشه.

فرسوده شدن چاه فاضلاب

چاه های فرسوده ساختمون های قدیمی علاوه بر داشتن بوی بد مشکلات دیگه هم مثل رسوب لجن ها به دیوار فاضلاب دارن. رسوب لجن ها باعث میشه که چاه فاضلاب مکررا پر بشه و تخلیه چاه راه حل درستی برای این مشکل نیست و برای رفع این مشکل نیاز به لایروبی چاه هست که انجام این کار به عهده شرکت های خدماتی است.

اگر برای لایروبی چاه خونه تون نیاز به یک فرد فنی دارین؛ میتونین از طریق لایروبی چاه به دنبال افراد فنی مورد نظرتون بگردید.

راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب

برای رفع بوی بد فاضلاب میتونیم در سیفون (شترگلو) آب بریزیم تا آب اون عوض بشه اگه این راه جواب نداد میتونین از راه های زیر که بدون استفاده از مواد شیمیایی است و توی هر خونه پیدا میشه استفاده کرد:

1. جوش شیرین و سرکه

نصف پیمانه جوش شیرین رو داخل لوله فاضلاب بریزین
نصف پیمانه سرکه سفید هم به اون اضافه کنین
در فاضلاب رو بپوشونین و بعد از ۵ دقیقه آب گرم رو باز کنین
اگه باز هم بوی اومد این کار رو چندبار تکرار کنین

2. جوش شیرین و نمک

یک لیوان جوش شیرین، یک لیوان نمک و یک کتری آب جوش رو داخل لوله فاضلاب بریزین. محلول جوش شیرین و نمک، محلولی قوی برای رفع بوی بد فاضلاب است.

3. جوش شیرین و آبلیمو

کمتر از نصف پیمانه آبلیمو و جوش شیرین رو باهم مخلوط کنین تا مایع خمیری درست بشه و اون رو داخل لوله فاضلاب بریزین و بعد از چند دقیقه آب سرد رو باز کنین.

4. سرکه سفید و لیمو

مثل تصویر زیر لیمو رو تیک تیکه کنین و داخل قالب یخ مکعبی بریزین و داخل قالب رو با سرکه سفید پر کنین. هر چند روز یکی از قالب هارو داخل لوله فاضلاب بریزین و روی اون آب سرد باز کنین تا قالب ها خرد بشن.رفع بوی بد با لیمو و سرکه

5. مخلوط آب و آهک

۱۰ لیتر آب رو با ۱ کیلو آهک مخلوط کنین.
بعد از چند ساعت اون رو تکون بدین و از صافی بگذرونین.
صاف کردن مخلوط رو برای مدت زیادی در لوله فاضلاب بریزین.

6. چوب کبریت

یکی از سریع ترین و جالب ترین روش های از بین بردن بوی بد توالت استفاده از چوب کبریت است. گوگردی که از سوختن چوب کبریت آزاد میشه بوی بد رو جذب خودش میکنه، پس برای اینکار یک یا چند چوب کبریت رو بسوزونین.

هشــــدار

برای رفع بوی بد فاضلاب از نفت استفاده نکنین. نفت باعث میشه باکتری های تجزیه کننده لجن های چاه از بین برن که در این حالت لجن ها در کف چاه باقی میمونن و نمیذارن آب تو زمین بره و بعد از مدتی باعث پر شدن چاه میشن، علاوه بر این نفت باعث اختلال در تصفیه فاضلاب هم میشه.

در صورت نیاز به هرگونه خدمات در زمینه تخلیه چاه، لایروبی چاه و رفع بو فاضلاب و رفع گرفتگی چاه با مجموعه خدمات ساختمانی پارسیان تماس بگیرید.

کلملت کلیدی سئو سایت : دلایل بوی بد فاضلاب و راهکارهای رفع آن,فاضلاب,رفع بوی فاضلاب,تخلیه چاه