آموزش لوله بازکنی

پیش گیری از گرفتگی لوله :

حتما برای سینک ظرفشویی از توری استفاده شود تا از ورود مواد زاید به داخل لوله جلوگیری شود، با مشاهده ی اولین نشانه گرفتگی لوله، کمی آ ب جوش داخل سینک ظرفشویی بریزید تا چربی یا مواد زاید از دیواره لوله جدا شود.

در هیچ شرایطی از ریختن روغن استفاده شده به داخل لوله جلوگیری کنید .زمانیکه لوله دچار گرفتگی شد از این راهکار ها میتوانید استفاده کنید .

روش های لوله بازکنی

در اینجا چند راه را به شما آموزش میدهیم :

*لوله باز کنی دستی

برای گرفتگی های کم و سطحی  از لوله باز کنی دستی یا همان تلمبه استفاده میکنبیم، برای اینکار ابتدا باید قسمت پلاستیکی تلمبه را روی دهانه لوله طوری قرار دهیم که هوا از زیر آن عبور نکند.

البته اگر کمی پارافین به لبه دور تلمبه بزنیم بهتر به دهانه لوله میچسبد، بعد از این تلمبه را از دسته آن رو به پایین فشار بدین ودر طی چند مرحله اینکار را انجام بدهید .در این مدل گرفتگی سطحی بهترین راه است .

* محلول لوله بازکن شیمیایی

روش دیگر ریختن محلول لوله باز کن میباشد البته زمانیکه از این محلول استفاده میکنیم باید بعد از ریختن کمی صبر کرد تا گرفتگی باز بشه وحتما کمی آب  درون لوله بریزیم، تا بقیه مواد اگر در داخل لوله  باقی مانده از آن خارج شود .

چون در اثر باقی ماندن در لوله باعث خوردگی لوله میشود، درزمان ریختن هیچگاه سر خود را نزدیکه آن  لوله نبرید خطرناک هست.

در خرید محلول دقت کنید .چون بعضی از محلول ها کارایی دیگر دارد مثلا بعضی برای  باز کردن لوله سینک ظرفشویی میباشد بعضی برای حمام.

با خدمات پارسیان بهترین مرکز تعمیرات و بازسازی ساختمان در تهران بزرگ همراه باشید.