پیش از اسباب کشی چه چیزهایی را زودتر بسته بندی کنیم؟

پیش از اسباب کشی چه چیزهایی را زودتر بسته بندی کنیم؟

خدمات بسته بندی یکی از کارهای مهم شرکت خدمات ساختمانی پارسیان است. مسلما کسانی که قصد اسباب کشی و جابجایی به محل جدید را دارند، دوست دارند که پس از پایان استفاده از خدمات باربری و حمل و نقل اثاثیه منزل، همه چیز کاملا صحیح و سالم و بدون کم و کاستی به مقصد رسانده شده و در محل جدید گذاشته شود.

پیش از اسباب کشی چه چیزهایی را زودتر بسته بندی کنیم؟

اینطور می توان گفت که برای جمع آوری و بسته بندی وسایل خانه ، پیش از شروع اسباب کشی، می تواند یکی از مراحل پر استرس باشد. البته با کمک کارگران شرکت خدمات ساختمانی پارسیان، این مسئله تا حد زیادی برطرف می شود.

 بسیاری از افراد زمان قبل از شروع اسباب کشی تا بخواهند وسایل را به طور مرتب بسته بندی کنند استرس می گیرند، در این هنگام اگر کار بسته بندی را می خواهید خودتان انجام دهید، بهتر است که بدانید کدام وسایل را از ابتدای اسباب کشی می توان جمع و بسته بندی کرد.

البته ممکن است جواب مشخصی هم به این سوال وجود نداشته باشد و این کار کمی گیج کننده باشد. بنابراین در اینجا مواردی که در این مسئله دخیل هستند را جهت آشنایی هر چه بیشتر شما، معرفی می کنیم:

– چه کارهایی را قبل از اینکه اولین وسایل را بسته بندی کنید، باید انجام دهید:

برای انجام کار اسباب کشی در ابتدا باید بدانید که شما خود تان می توانید آمادگی لازم را برای شروع کار اسباب کشی داشته باشید، شاید فکر کنید که کار زیاد سختی نیست ولی باید آگاه باشید برای انجام این امور باید برنامه ریزی و به ترتیب کارها را پیش ببرید تا مشکلی پیش نیاید.

اشما باید بدانید که در مراحل اولیه اسباب کشی کدام وسایل را می خواهید زودتر بسته بندی کنید ، از موارد ضروری این است که وسایل را دسته بندی کنید.

1- از وسایل و لوازم، فهرست سازی کنید:

 این را بدانید که هیچ گاه نباید بدون برنامه ریزی ،بطور ناگهانی اقدام به بسته بندی تمام وسایل کنید اشتباه بزرگی است. حتی ممکن است این کار موجب آسیب وارد شدن و یا گم شدن برخی از اقلام شود. بهتر است قلم و کاغذ به دست بگیرید و اتاق به اتاق خانه بگردید و فهرستی از وسایلی که می خواهید بسته بندی و جابجا کنید را بنویسید.

زمانی که لیست وسایل بسته بندی شده را بگیریدتا قبل از شروع اسباب کشی این کار بسیار مهم است و به آماده سازی خانه پیش از اسباب کشی کمک می کند، خصوص اگر خانه شما شلوغ است و یا فرد فراموشکاری هستید.

اگر شما بخواهید از وسایلی که تا به حال برای خانه خریداری کرده اید را لیست بگیرید کار دشواری نیست برای اینکار می توانید از افراد خانواده کمک بگیرید و کار را با سرعت بیشتری انجام دهید.

مخصوصاً مبلمان و لوازمی از این دست که هم بسته بندی و هم جا به جا کردن آنها به محل جدید حساس و مهم است،اگر به طور کامل از وسایل بسته بندی شده لیست بگیرید به شما کمک خواهد کرد تا در موقع جابه جایی به راحتی بدانید که هر وسیله را در کدام قسمت گذاشته اید.

2- تعداد وسایلی که می خواهید به خانه جدید ببرید را تا حد امکان، کاهش دهید:

در ابتدا باید از وسایل منزل مطلع باشید تا بتوانبید به راحتی دسته بندی بشود، همه ی ما در منزل یک سری وسایلی داریم که جنبه ی  تجملاتی  و یا زیاد بودن دارد و باید از تعداد لوازم بکاهید تا در جابه جایی راحتر عمل کنید.

ممکن است در بررسی لوازم منزل متوجه بشید که بسیاری از آنها کهنه و غیر قابل استفاده است و در آینده نمی شود از آنها استفاده کردو نیازی به انتقال این وسایل به مکان جدید نیست، شما می توانید فقط وسایلی را که در آینده قابل استفاده هستند را با خود انتقال دهید و همین امر باعث شده تا اسباب کشی آسان تری را تجربه کنید.

3- هزینه اسباب کشی و باربری:

زمانی که وسایل شما بیش از حد بوده باعث شده که هزینه ی اضافی را در جابه جایی وسایل تقبل کنید، بنابراین با کم کردن وسایل غیر قابل استفاده می توانید در هزینه ی جابجایی صرفه جویی کنید.

اگر در زمان اسباب کشی وسایل شما زیاد باشد و نیازمند ماشین بزرگ تری برای جا دادن وسایل در خواست کنید، شما باید هزینه ی حمل بار بیشتری را پرداخت کنیدمقدار وسایل شما ئ نوع انتخاب وسیله ی باربری که برای جا به جا کردن وسایل انتخاب می کنید در پرداخت هزینه ی باربری موثر است.

  زمانی که وسایل شما زیاد باشد، شما باید در خواست ماشین باربری بزرگ تری را داشته باشید و برای شما ماشین باربری بزرگ تری را می فرستند، بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که هر چه بار و اثاثیه شما سبک تر و کمتر باشد، هزینه اسباب کشی نیز کمتر است.

4- زمان اسباب کشی:

 این را می دانید که هر چه تعداد اسباب و اثاثیه کمتر باشد، زمان کمتری هم جهت جابجایی و حمل بار صرف خواهد شد، این نکته برای بسیاری از افراد و خانواده ها، به ویژه کسانی که بسیار گرفتار هستند، مهم است.

این نکته را هم باید بدانید که وقت گرانبهای خود را صرف بسته بندی و گذاشتن آن دسته از لوازم خود در جعبه و کارتن اسباب کشی کنید که به درد شما نمی خورند و نگه داشتن آنها صرفا موجب تلف شدن فضا در خانه و بطور کل موجب زحمت است.

توجه داشته باشید که قبل از انجام کار بسته بندی حتماً لوازم و ابزارهایی که ممکن است در اسباب کشی مورد استفاده قرار گیرد در دسترس باشد، لوازمی مانند جعبه و کارتن به تعداد کافی، چسب های نواری، قیچی، برچسب و ماژیک یا خودکار (جهت نوشتن محتویات درون هر بسته)

5. برای بسته بندی وسایل از کدام اتاق شروع کنیم؟

برای  روشن شدن جواب این سوال باید بدانید که:
-باید از اتاقی که کمتر مورد استفاده است و رفت و آمدتان به آنجا کمتر است، کارهایی مانند بسته بندی وسایل در آن قسمت منزل انجام دهید تا مشکلی در انجام امور خانه پیش نیاید.

هر وقت با این تصور اقدام به جمع آوری وسایل منزل کردید ، این را بدانید که کار شما خیلی سریع پیش خواهد رفت و کارها به سختی انجام نخواهد شد و به آسانی می توانید اسباب کشی  را انجام دهید.

این را به خاطر داشته باشید که تخت خواب را در مرحله ی پایانی  جمع کنید، هنگامی که وسایل منزل را جمع آوری کرده اید خوابیدن در بین وسایل منزل سخت است ولی زمانی که تخت باشد خیلی راحت تر استراحت می کنید و وقتی خسته باشید به راحتی نمی توانید به کارها رسیدگی کنید.

6. از سخت ترین اتاق ها شروع کنید:

در تعدادی از اتاق ها بسیار جمع کردن وسایلش سخت و ناهنجار است، وباید این قسمت از خانه را همان ابتدای کار که دارای نیروی بیشتری هستید وسایلش را بسته بندی کنید و از  کارهای دشوار شروع به کار کرد.

 برای خستگی در کردن می توانید اتاق هایی که کارش ساده تر است را شروع به جمع کردن و بسته بندی وسایلش کنیدتا به افراد خانواده هم فشاری وارد نشود و کمتر حس خستگی پیش بیاید.

در امر اسباب کشی جابه جا کردن لوستر ها کار ساده ایی نیست و نیاز به مراقبت  بیشتری است بنابراین در اوایل کار سعی کنید چنین کارهای سخت و زمان بری را که نیاز به دقت و مراقبت بیشتری دارند را انجام دهید،و به دنبال آن جمع آوری شکستنی ها از جمله بشقاب ها، ظروف و لیوان ها کار سخت تر و زمان برتری است نسبت به جمع آوری کتاب و یا بالش و متکای اتاق خواب.

مجموعه خدمات ساختمانی پارسیان آماده ارائه کلیه خدمات اسباب کشی،کارگر حمل بار ،بسته بندی وسایل،حمل بار با وانت- نیسان و یا خاور میباشد.

کلمات کلیدی سئو سایت : پیش از اسباب کشی چه چیزهایی را زودتر بسته بندی کنیم,اسباب کشی,جابجایی منزل,اثاث کشی